Subiektywnie – Steampod

Dziś ponownie gościnny wpis pani Oli, która odwiedziła nasz Salon, aby zobaczyć, jak pracujemy. Tym razem dowiecie się, jakie są wrażenia pani Oli po zabiegu Steampod.

Nigdy wcześniej nie słyszałam o termo regeneracji włosów. Wydawało mi się, że wysoka temperatura bardzo niszczy włosy, dlatego unikałam stosowania suszarki, prostownicy i lokówki. Tym większe było moje zdziwienie, gdy po dogłębnym oczyszczeniu moich włosów i skóry głowy, pani Ania, wykonująca wszystkie zabiegi, przyniosła urządzenie przypominające prostownicę, z którego unosiła się para wodna.

Początkowo byłam lekko  przerażona, gdy zobaczyłam urządzenie Steampod, jednak pani Ania wyjaśniła mi, na czym polega termo odbudowa. Specjalny preparat, nakładany w trakcie zabiegu, zawiera pro keratynę, która dostaje się do wnętrza włosów pod wpływem ciepła. Dzięki temu pasma są odbudowuje na najgłębszym poziomie. Pani Ania pasmo po paśmie poddawała włosy działaniu pary i kremu odbudowującego. Zabieg trwał około godziny, jednak jestem pewna, że w przypadku grubych i długich włosów, czas ten może nieco się wydłużyć. Efekt, jaki zobaczyłam, możecie zobaczyć poniżej. Powiem tylko, że przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Co istotne, włosy pozostały miękkie i miłe w dotyku także po myciu, co jest najlepszym odwodem na to, że efekty, jakie zyskamy podczas zabiegu, utrzymują się przez długi czas.

Czym jest zabieg Steampod?

Steampod to silnie pielęgnujący zabieg, który możemy wykonać jedynie w profesjonalnych salonach fryzjerskich, takich jak Salon Cesare. Celem zabiegu jest dogłębne nawilżenie i wygładzenie włosów oraz nadanie im blasku. Steampod może być stosowany na wszystkich rodzajach włosów, bez względu na to, jak bardzo są zniszczone i wrażliwe. Aktywna pro keratyna, która dostaje się do wnętrza włosa pod wpływem pary, trwale odbudowuje pasma, dzięki czemu uzyskany efekt, utrzymuje się długo po wykonanym zabiegu. Jednocześnie keratyna chroni włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury, dlatego mamy pewność, że włosy nie niszczą się podczas wykonywania zabiegu. Wśród produktów Steampod znajduje się także intensywne serum odbudowujące, przeznaczone de regeneracji końcówek i najbardziej zniszczonych partii włosów.