Trzy najgorętsze trendy fryzjerskie w 2015 roku

Rok 2015 dobiega końca, dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was przegląd najważniejszych fryzjerskich trendów, które obowiązywały w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Które kosmetyki zyskały naszą największa sympatię? Dowiecie się z dzisiejszego wpisu.

Olaplex

Chyba każda brunetka marzyła kiedyś o tym, żeby przefarbować włosy na platynowy blond. Niestety, tak radykalna zmiana koloru oznaczała całkowite zniszczenie struktury włosa i najczęściej musiała być poprzedzona stopniowym rozjaśnianiem. Tym bardziej więc nie powinien dziwić fakt, że Olaplex od początku jego wprowadzenia na rynek, został okrzyknięty fryzjerską rewolucją. Preparat umożliwia natychmiastową zmianę koloru a oprócz tego sprawia, że pasma pozostają zdrowe i dogłębnie odżywione. Jak działa Olaplex? Kosmetyk jest dodawany do farby lub rozjaśniacza. Jego zadaniem jest odbudowa mostków dwusiarczkowych, znajdujących się wewnątrz włosa. Ponadto Olaplex replikuje wiązania, wiec przy każdym farbowaniu z jego użyciem, pasma stają się silniejsze. Olaplex można śmiało uznać za najważniejszy kosmetyk mijającego roku.

Nowa Era Koloryzacji

Koloryzacja włosów bez użycia amoniaku? Dzięki kosmetykom z serii Davines A New Colour jest to możliwe. Kolekcja została zainspirowana światem owadów, który daje nieograniczone, kolorystyczne możliwości. I właśnie taki efekt można uzyskać dzięki kosmetykom A New Colour. Farby zawierają m.in. metakrzemian oraz olej rycynowy – składniki, zapewniające doskonałe krycie siwych włosów bez niszczenia ich struktury. Pasma są błyszczące, nawilżone, a przede wszystkim mają piękny, naturalny kolor. Produkty z serii A New Colour stały się naszym tegorocznym ulubieńcem ze względu na doskonałe działanie oraz możliwość pełnej swobody mieszania poszczególnych odcieni.

Botoks dla włosów

Czy można odmłodzić włosy? Można! Zabieg Fibraceutic to doskonały sposób, aby zregenerować zniszczone pasma i przywrócić im kondycje. „Botoks dla włosów” pozwala odbudować włosy od wewnątrz, dlatego uzyskane rezultaty utrzymują się na długo po zakończonej kuracji. Botoks dla włosów wykonuje się w dwóch etapach. Najpierw na umyte i osuszone włosy zostaje nałożone specjalne serum, które ma silne działanie regenerujące. Serum zawiera keratynę, naturalny budulec włosów, uzupełniający uszkodzone fragmenty włosa. Drugim etapem zabiegu jest nałożenie maski, która pozwala aktywnym składnikom wniknąć w głąb każdego pasma. Po skończonym zabiegu preparat zostaje spłukany, a włosy pozostają mocne i lśniące.