Jak dbać o włosy zimą?

Temperatura za oknem staje się coraz niższa, dlatego warto już teraz przygotować włosy na nadchodzącą zimę. Wraz z nadejściem chłodnych dni, wciągamy na głowy czapki, dlatego włosy częściej się elektryzują, śnieg i mroźny wiatr powodują z kolei, że pasma są osłabione i tacą swój blask.

Zmiana pory roku = zmiana pielęgnacji

Chyba żadna z nas nie ma wątpliwości, dlaczego latem nosimy zwiewne sukienki i szorty, a zimą ciepłe szaliki i rękawiczki W zależności od pory roku, wybieramy odpowiedni strój, który zapewni nam komfort i dobre samopoczucie. Podobnie jest z włosami. Jeśli chcemy, aby nasze pasma były cały czas lśniące i mocne, musimy zadbać o ich prawidłową pielęgnację. Chłodne miesiące powinny być okresem wzmożonej regeneracji oraz ochrony włosów przed szkodliwym działaniem śniegu i mrozu. Zima to również czas, kiedy jemy znaczne mniej świeżych warzyw i owoców. Pamiętajmy więc, aby wzbogacić dietę o produkty zbożowe (przede wszystkim kasze) oraz kiszone i mrożone warzywa, będące bogatym źródłem witamin, minerałów oraz mikro- i makroelementów.

Botoks dla włosów

Jeśli nasze włosy są zniszczone po lecie oraz osłabione jesienną aurą, nadejście zimy, może dla nich oznaczać całkowitą utratę kondycji. Domowe sposoby, zmiana diety oraz drogeryjna pielęgnacja wówczas nie wystarczą. W takich przypadkach warto powierzyć swoją głowę profesjonalistom. Jednym z zabiegów silnie regenerujących, dostępnych w Salonie Cesare, jest botoks na włosy. Tak, tak, na włosy. Większość z nas myśli, że botoks wykorzystywany jest jedynie w medycynie estetycznej, tymczasem składnik ten ma znacznie szersze zastosowanie. Botoks dla włosów to zabieg, który polega na wprowadzeniu za pomocą strzykawki specjalnego serum w pojedyncze włókna włosa. Pasma zostają obudowane od wewnątrz, dzięki czemu wyrównuje się ich struktura, staja się mocniejsze, bardziej jędrne i elastyczne.

Nie daj się zimie!

Jeśli nie wiemy, jak dbać o włosy zimą, nie bójmy się o to zapytać naszego fryzjera. W przypadku, gdy wraz z początkiem mrozów, włosy zaczną wypadać, staną się matowe i suche, warto skorzystać z konsultacji u trychologa. Specjalista ustali, czym jest spowodowane osłabienie włosów oraz podejmie właściwą terapię leczniczą. Pamiętajmy również o noszeniu czapki, która ochroni pasma i cebulki włosów przed nadmiernym wychłodzeniem. Choć wiele osób uważa, że nakrycia głowy powodują przetłuszczanie się włosów, elektryzowanie, a nawet powstawanie łupieżu, nie należy z nich rezygnować, ponieważ niska temperatura ma negatywny wpływ na delikatną skórę głowy. Właściwa pielęgnacja pozwoli wyeliminować problem łupieżu i tłustych włosów, a czapka na pewno im wówczas nie zaszkodzi.