Pielęgnacja prostych włosów w 4 krokach

Pisaliśmy już na naszym blogu, w jaki sposób należy dbać o włosy kręcone i falowane. Dziś poświęcimy nieco więcej uwagi paniom o prostych kosmykach. Włosy proste są zazwyczaj dużo cieńsze i bardziej delikatne, przez co wymagają szczególnej pielęgnacji. Jakiej? Dowiecie się z naszego krótkiego poradnika.

Krok pierwszy: mycie

Cienkie włosy dużo szybciej i częściej się przetłuszczają, dlatego należy je regularnie oczyszczać z nadmiaru sebum, kurzu i brudu. Jednocześnie poste włosy, bywają bardzo delikatne, dlatego częste mycie może je dodatkowo osłabiać. Jak wybrnąć z tej sytuacji? Najlepiej stosować preparaty, które będą jednocześnie myć, ale nie obciążać cienkich włosów. Posiadaczki prostych włosów powinny wybierać szampony pozbawione silikonów. Silikon, który sprawia, że pasma stają się gładkie i błyszczące, w rzeczywistości jedynie „okleja” pasma, które wewnątrz pozostają zniszczone. Dodatkowo większość silikonów stosowanych w drogeryjnych kosmetykach nie rozpuszcza sie w wodzie, co oznacza, że z każdym myciem silikonu na włosach jest coraz więcej. Z czasem kosmyki stają się obciążone, co w przypadku prostych i cienkich włosów oznacza całkowitą utratę objętości.

Krok drugi: suszenie

Panie, które mają proste i cienkie włosy, rezygnują często ze stosowania suszarki, wierząc że w ten sposób uchronią pasma przed nadmiernym wysuszeniem. Czy słusznie? Z pewnością gorące powietrze suszarki nie sprzyja delikatnym kosmykom, jednak odpowiednio zadbane i odżywione cienkie włosy nie powinny się zniszczyć w trakcie suszenia. Dodatkowo suszenie pozwala unieść włosy u nasady, co jest szczególnie istotne dla pań o delikatnych pasmach.

Krok trzeci: odżywianie

Proste włosy ze względu na swoją delikatność wymagają głębokiego odżywienia, jednak bez obciążania ich Jednym z zabiegów fryzjerskich, który może jest szczególnie polecany dla pań o prostych włosach, jest Steampod. Podczas zabiegu za pomocą specjalnej prostownicy fryzjer wprowadza do wnętrza włosów keratyna, która na skutek wysokiej temperatury wnika do wnętrza włosa i odbudowuje go od wewnątrz. Dodatkowo pasma stają się wygładzone, lśniące i sprężyste, prze co so dużo bardziej podatne na układanie i modelowanie.

Krok czwarty: stylizacja

Posiadaczki prostych kosmyków z reguły chcą, aby były one gęstsze i mocniejsze. Zabiegi stylizacyjne, które zwiększą włosy u ich nasady, a jednocześnie odżywią końce, które w przypadku cienkich włosów bywają suche i postrzępione, nie jest zadaniem łatwym. Kluczem do sukcesu jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji oraz prawidłowo dobranych kosmetyków do mycia i stylizacji włosów. Oprócz wspomnianego juz silikonu, panie o cienkich włosach powinny unikać kosmetyków, które w swoim składzie zawierają SLS-y (detergenty) oraz alkohol. Oba składniki wysuszają pasma i mogą podrażniać delikatną skórę głowy. W celu nadania włosom objętości warto stosować kosmetyki o naturalnym składzie, które dokładnie oczyszczają skórę głowy, nawilżają włosy, nadają im sprężystość i blask.