Detoks włosów cz. I

Peeling do twarzy i ciała jest popularnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Dogłębne oczyszczenie skóry powoduje, że staje się gładka i miękka. Podobnie jest ze skórą głowy. Detoks włosów pozwala usunąć wszelkiego typu zanieczyszczania, nadmiar sebum oraz resztki kosmetyków, które nakładamy na włosy każdego dnia.

Na czym polega detoks włosów?

Detoks włosów to najprościej mówiąc oczyszczanie włosów i skóry głowy. Osoba wykonująca zabieg  nakłada specjalne prepraty (w Salonie Cesare używamy w tym celu linii Davines Detoxifying), które zawierają delikatne środki powierzchniowo czynne, cząsteczki peelingujące i złuszczające. Łagodne, ale głębokie oczyszczanie skóry głowy powoduje, że martwy naskórek zostaje usunięty, a skóra jest zabezpieczona przed działaniem wolnych rodników. Detoks pozwala również usunąć resztki silikonów, zawartych w drogeryjnych szamponach i odżywkach, które silnie obciążają włosy i blokują mieszki włosowe.

Kiedy stosować detoks włosów?

Na skórze głowy każdego dnia osadza się brud, kurz i inne zanieczyszczenia. W efekcie skóra głowy swędzi, łuszczy się, a włosy tracą swój połysk i blask. Pamiętajmy, że silikony i PEG-i, znajdujące się w większości produktów do włosów, nie rozpuszczają się w wodzie. Na skórze głowy tworzy się „pancerz”, który uniemożliwia przenikanie składników odżywczych oraz hamuje wzrost włosów. Detoks zaleca się wykonać raz na jakiś czas w przypadku wszystkich rodzajów włosów. Jedynym przeciwskazaniem może być silnie podrażniona lub wyjątkowo wrażliwa skóra głowy. Głębokie oczyszczanie skóry głowy jest szczególnie polecane osobom, które mają problem z nadmiernym przetłuszczaniem włosów, łupieżem i  wypadającymi włosami. Zabieg detoksykujący sprawi, że mieszki włosowe będą oczyszczone, a skóra przestanie się nadmiernie łuszczyć. Dodatkowo, masaż peelingujący reguluje pracę gruczołów łojowych, usuwa martwy naskórek i poprawia krążenie. Zregenerowana skóra głowy lepiej wchłania substancje odżywcze, zawarte w kosmetykach, a oczyszczone włosy szybciej rosną.

W następnym wpisie opiszemy krok po kroku, jak wygląda zabieg detoksykujący.