Jak dbać o kręcone włosy ?

Sprężyste loki czy delikatne fale? Bez względu na to, jak rodzaj kręconych włosów posiadasz, powinnaś dbać o nie w szczególny sposób. Dlaczego? Nieprawidłowa pielęgnacja może spowodować, że staną się suche, szorstkie i łamliwe.

Dlaczego się kręcą?

Kształt włosa jest uzależniony od rodzaju wiązań chemicznych, jakie tworzą się w jego wnętrzu. Przekrój poprzeczny włosów prostych jest okrągły, włosów kręconych – przypomina elipsę.  Dodatkowo, posiadaczki loków muszą się liczyć z tym, że ich pasma są dużo bardziej wrażliwe i podatne na działanie szkodliwych czynników.

Pielęgnacja  kręconych włosów

Specyficzna budowa kręconych włosów powoduje, że wymagają szczególnej pielęgnacji. Loki i fale mają tendencję do nadmiernego łamania i puszenia się. Jeśli chcesz tego uniknąć, zadbaj o odpowiednie odżywienie i nawilżenie swoich włosów. Unikaj produktów do stylizacji, które mają w składzie alkohol, SLS-y i PEG-i. Są to substancje o silnych właściwościach drażniących, będą więc dodatkowo wysuszać włosy i skórę głowy. Włosy kręcone są jednocześnie wysokoporowate, co oznacza, że z olbrzymia łatwością chłoną wszelkie zanieczyszczenia atmosferyczne i chemiczne (smog, dym, bakterie). Aby usunąć szkodliwe substancje, warto regularnie wykonywać detoks dla włosów, który dokładnie je oczyści i przywróci naturalny blask.

Oddaj włosy w ręce specjalistów

Włosy kręcone i falowane są wymagające z wielu powodów. Wspomnieliśmy już o ich budowie i pielęgnacji, przyszedł czas na właściwy dobór fryzury oraz ich koloryzację. Profesjonalnie wykonane cięcie sprawi, ze loki staną się sprężyste i podatne na układanie. Fryzjer powinien ocenić, w jaki sposób włos rośnie u nasady  i jak się układa, ponieważ włosy skręcone są dużo bardziej, niż włosy proste, uniesione u nasady. Jeśli nosisz na głowię burzę loków i chcesz zmienić ich kolor, lepiej nie rób tego w domu. Ze względu na bardzo wrażliwą strukturę, włosy kręcone powinny być koloryzowane wyłącznie najdelikatniejszymi środkami. Konieczne są również protektory koloryzacji takie jak np. Olaplex oraz protektory zabezpieczające przed przegrzaniem włosów podczas suszenia bądź stylizacji. Na zdjęciu prezentujemy perfekcyjnie odżywione systemem Essentials włosy po farbowaniu botanicznym systemem permanentnej koloryzacji bez amoniaku A new color.