Najmodniejsze fryzury w 2015 roku

Podsumowań ciąg dalszy. W ostatnim wpisie przygotowaliśmy listę produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów, które naszym zadaniem okazały się prawdziwą, fryzjerską rewolucją. Dziś przyjrzymy się, które fryzury cieszyły się największą popularnością wśród stylistów przez ostatnie 12 miesięcy.

Przedziałek

Bez względu na to, czy włosy są krótkie czy długie, proste, czy falowane, wyraźnie zaznaczony przedziałek na środku głowy idealnie podkreśli rysy owalnej lub trójkątnej twarzy. Panie o okrągłych buziach, powinny raczej postawiać na asymetryczny przedziałek z boku lub delikatne upięcia. Przedziałek jest obecny we fryzjerskich trendach już ok kilku sezonów. Wygląda naturalnie, sprawia że fryzura jest lekka a jednocześnie precyzyjnie wykonana. Pamiętajmy jednak, że przedziałek wymaga idealnie zadbanych włosów, które są dogłębnie odżywione aż po same końce.

Kłos

Kłos to upięcie, które zdecydowanie cieszyło się największą popularnością w 2015 roku. „Jodełkę” pokochały zarówno gwiazdy, jak również blogerki i mieszkanki wielkich. Charakterystyczny warkocz jest niezwykle efektowny, a jednocześnie łatwy do zrobienia. Idealnie się nadaje na spacer, ale też na wielkie wyjścia i czerwony dywan. Co sprawia, że kobiety tak chętnie zaplatają włosy w kłos? Z pewnością decyduje o tym kobiecy i subtelny wygląd, jaki można uzyskać dzięki takiemu upięciu. Warkocz dodaje twarzy uroku, lekkości oraz dziewczęcego wdzięku. Kłos prezentuje się najładniej na grubych i długich włosach, jednak posiadaczki cienkich kosmyków mogą zastosować trik, który pozwoli zwiększyć objętość zaplecionego warkocza. Wystarczy na koniec, gdy warkocz jest już związany gumką, lekko wyciągnąć jego poszczególne warstwy. Kłos nabierze wówczas naturalnego charakteru i będzie bardziej puszysty.

Morning beauty

W 2015 rok we fryzjerstwie dominował naturalny i świeży look. Właśnie dlatego do łask znowu powróciły fryzury „jak po wstaniu z łóżka”. Wykonanie profesjonalnej stylizacji mornig beauty wymaga jednak znajomości kilku trików. Nieład na głowie tylko pozornie nie jest dopracowany w szczegółach. Włosom w „artystycznym nieładzie” należy nadać objętości i zdrowego połysku. W przeciwnym razie zamiast dzieła sztuki, na naszej głowie pojawi się nieestetyczne siano. Do wykonania fryzury „prosto z łóżka” warto wykorzystać specjalne kosmetyki, które utrwalą fryzurę i zapewnią jej naturalny wygląd. Styl morning beauty cieszył się dużą popularnością zwłaszcza latem, kiedy panie chciały wyglądać delikatnie, zmysłowo a jednocześnie lekko i nonszalancko.

Delikatne fale

Fale to uczesanie, które zdominowało w mijającym roku jesienne stylizacji. Delikatnie opadające fale wpisują się doskonale w królujący jesienią na wybiegach styl boho. Lekko falowane włosy dobrze się prezentują z przedziałkiem na środku głowy lub w artystycznym nieładzie. Jest to trend, który łączy w sobie poprzedzanie stylizacje, nadając twarzy romantyczny i bardzo naturalny wygląd.