Pielęgnacja prostych włosów w 4 krokach

Pielęgnacja prostych włosów w 4 krokach

Pisaliśmy już na naszym blogu, w jaki sposób należy dbać o włosy kręcone i falowane. Dziś poświęcimy nieco więcej uwagi paniom o prostych kosmykach. Włosy proste są zazwyczaj dużo cieńsze i bardziej delikatne, przez co wymagają szczególnej pielęgnacji. Jakiej? Dowiecie się z naszego krótkiego poradnika.

(więcej…)

Jak dbać o kręcone włosy ?

Jak dbać o kręcone włosy ?

Sprężyste loki czy delikatne fale? Bez względu na to, jak rodzaj kręconych włosów posiadasz, powinnaś dbać o nie w szczególny sposób. Dlaczego? Nieprawidłowa pielęgnacja może spowodować, że staną się suche, szorstkie i łamliwe.

(więcej…)

5 faktów na temat rozdwojonych końcówek

5 faktów na temat rozdwojonych końcówek

Rozdwojone końcówki i charakterystyczne, białe kuleczki są oznaką uszkodzenia struktury włosa. Panie, które posiadają długie lub półdługie włosy, zmagają się często z problemem rozdwojonych końców, pomimo intensywnej pielęgnacji. W dzisiejszym wpisie obalamy mity i dajemy Wam garść sprawdzonych wskazówek, jak dbać o zniszczone końcówki.

(więcej…)

Bezpieczna stylizacja włosów

Bezpieczna stylizacja włosów

Nawet najlepiej odżywione włosy, poddawane częstym zabiegom stylizacyjnym, stają się osłabione i przesuszone. Czy suszarka, prostownica i lokówka to faktycznie najwięksi wrogowie naszych włosów?

Po pierwsze: właściwa pielęgnacja

Włosy, które są dobrze nawilżone i wzmocnione od wewnątrz, będą mniej podatne na działanie wysokiej temperatury oraz szkodliwych czynników atmosferycznych (słońce, mróz, silny wiatr). W trakcie codziennej pielęgnacji, warto stosować kosmetyki, które działają nie tylko na powierzani włosa, ale odbudowują go w najgłębszych warstwach. Jednym ze sposobów, aby intensywnie odżywić włosy zniszczone zabiegami stylizacyjnymi, jest regularne stosowanie silnie regenerującej maski. Pamiętajmy jednak, aby produkt był pozbawiony silikonów i PEG-ów, które dają jedynie pozorne odżywienie.

Po drugie: suszenie

Niewłaściwe suszenie, sprawia że włosy stają się suche i zniszczone. Właśnie dlatego wiele osób całkowicie rezygnuje ze stosowania suszarki. O czym warto pamiętać, w trakcie suszenia włosów?

  • Inwestycja w dobry sprzęt. Suszarka z funkcją pielęgnacji jonowej zapewnia bezpieczne suszenie oraz ogranicza elektryzowanie się włosów.
  • Zróżnicowany nadmuch i temperatura – umożliwi nam dostosowanie mocy suszarki do indywidualnych potrzeb. Cienkie i delikatne włosy lepiej suszyć w niższej temperaturze. To właśnie zbyt gorące powietrze powoduje, że włosy poddawane suszeniu, tracą swój połysk i sprężystość.
  • Technika suszenia. Mokre włosy należy delikatnie osuszyć ręcznikiem, a następnie rozczesać. Suszenie warto rozpocząć od ciepłego, ale nie gorącego powietrza i stopniowo zmniejszać temperaturę. Włosy suszymy zawsze od nasady do końcówek – dzięki temu nie uszkadzamy łusek włosa. 

Po trzecie: prosrowanie

Częste prostowanie włosów, zwłaszcza tych, które są cienkie i delikatne, może spowodować ich trwałe uszkodzenie. Panie, które marzą o idealnie prostych pasmach, nie muszą jednak rezygnować z używania prostownicy. Ważne, aby pamiętać o kilku zasadach:

  • Zawsze na sucho. Włosy poddawane prostowaniu powinny być całkowicie wysuszone. Mokre, a nawet wilgotne włosy, bardzo źle reagują na wysoką temperaturę, co sprawia, że szybko się niszczą.
  • Dokładne rozczesanie włosów – dzięki temu pasma się nie plączą i nie łamią w trakcie wygładzania prostownicą.
  • Powoli i płynnie. Włosy należy prostować, dzieląc je na cienkie pasma, które będą gładkie już po jednym przesunięciu prostownicą. Ograniczymy w ten sposób kontakt włosów z wysoką temperaturą.
Jak prawidłowo myć włosy?

Jak prawidłowo myć włosy?

Na pytanie, czy dobrze myjesz włosy, większość z nas z pewnością odpowiedziałby twierdząco. Przecież nie ma nic prostszego, niż namoczenie włosów, nałożenie na nie szamponu, a następnie spłukanie wodą. Okazuje się jednak, że w trakcie tej codziennej czynności, popełniamy wiele błędów, które maja wpływ na wygląd i kondycję naszych włosów. Na co należy zwrócić uwagę w trakcie mycia włosów?

Nie spiesz się!

Mycie włosów nie jest dyscypliną sportową, którą musimy wykonywać na czas. Po nałożeniu szamponu powinniśmy wykonać kilkuminutowy masaż głowy, który dobrze oczyści skórę oraz pobudzi mieszki włosowe. Nie powinniśmy wcierać szamponu w całą długość włosów. Wystarczy, że lekko wgnieciemy w pasma pianę, która wytworzą się w trakcie masażu.

Pomimo, że szampon jest „do włosów” w rzeczywistości jego zadaniem jest oczyszczenie skóry głowy, dlatego tak ważne jest, abyśmy stosowali preparat dostosowany do potrzeb naszej skóry głowy. W Salonie Cesare zanim rozpoczniemy mycie włosów, dobieramy właściwy szampon. Ten sam preparat można kupić w naszej „aptece”, aby móc stosować go na co dzień.

Odżywianie

Przyszedł czas na odżywkę. Powinniśmy ja nakładać na całej długości włosów, około 5 cm od skóry głowy. Odżywkę należy delikatnie wmasować we włosy i postawić na kilka minut, aby mogła odpowiednio nawilżyć i zregenerować pasma. Pamiętajmy, że silikonowe odżywki, które znajdziemy w drogeriach nie odbudowują naszych włosów, a jedynie pozostawiają na nich chemiczny filtr. Dobra odżywka powinna zawierać naturalne składniki, które wnikną w najgłębsze warstwy włosa. Kiedy spłuczemy dokładnie odżywkę, pamiętajmy, aby jedynie lekko odcisnąć włosy, ewentualnie zawinąć je w luźny turban. Mechaniczne pocieranie osłabi pasma i spowoduje, że stracą blask.

 

Ochrona włosów przed słońcem

Ochrona włosów przed słońcem

Na naszym blogu pisaliśmy już o “niebezpiecznym związku” włosów i słońca. Dzisiaj postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, co zrobić, aby ochronić włosy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

(więcej…)