Keratynowe prostowanie włosów

Suche, zniszczone i puszące się włosy są zmorą wielu kobiet. Jeśli również borykasz się tym problemem, rozwiązaniem może się okazać keratynowe prostowanie włosów. Na czym polega zabieg i co sprawia, że jest tak skuteczny?

Dlaczego keratyna?

Keratyna jest nierozpuszczalnym w wodzie białkiem, z którego zbudowane są nasze włosy, skóra i paznokcie. Wykorzystanie organicznej keratyny podczas zabiegów termoregenerujących, pozwala w naturalny sposób odbudować strukturę włosów oraz przywrócić im miękkość i zdrowy wygląd.

Na czym polega zabieg?

Keratynowe prostowanie włosów polega na “wprasowaniu” keratyny w najgłębsze warstwy włosa. Białko otacza każdy włos z osobna, dzięki czemu pasma stają się sprężyste i mocne. Zabieg keratynowego prostowania włosów pozwala wygładzić niesforne kosmyki, a jednocześnie zregenerować zniszczone pasma. Włosy stają się bardziej podatne na układanie, są lśniące i nie puszą się nawet w czasie deszczu i wilgoci.

Odżywienie dla każdego

W trakcie keratynowego prostowania włosów wykorzystuje się jedynie naturalne składniki, dlatego zabieg można stosować niemalże na wszystkich rodzajach włosów – farbowanych, rozjaśnianych i zniszczonych zabiegami chemicznymi. Termoregeneracja jest również idealnym rozwiązaniem dla kobiet, których włosy się puszą, są przesuszone i trudne do ułożenia.

Proste jak drut

Po zabiegu keratynowego prostowania włosy stają się proste, jedwabiście miękkie i gładkie. Rezultaty utrzymują się nawet przez 5 miesięcy, w zalezności od gestości i struktury włosów.  Wyprostowane keratyną pasma wymagają jednak szczególnej pielęgnacji. Po zabiegu nie należy stosować kosmetyków, które zawierają silikony oraz unikać produktów do stylizacji z alkoholem.  Oczekiwane rezultaty możemy osiągnąć, tylko jeśli wykonamy zabieg w profesjonalnym salonie fryzjerskim, takim jak Salon Cesare.