Przepis na piękne włosy

Twoje włosy są tym co jesz – chyba tak najprościej można podsumować wpływ diety na zdrowe i lśniące pasma. Wybór odpowiednich produktów spożywczych pomaga wzmocnić włosy od wewnątrz, chroni je przed wypadaniem i zniszczeniem. Poniżej przedstawiamy “jadłospis dla włosów”, który zapewni im piękny wygląd.

Składniki:

  • produkty spożywcze
  • preparaty pielęgnacyjne
  • styl życia

Sposób przygotowania:

Zacznijmy od składników, które wzmocnią nasze włosy od wewnątrz. Aby zapewnić włosom blask powinniśmy im dostarczyć każdego dnia witaminowy koktajl:

  • Witamina A odbudowuje keratynę, główny budulec naszych włosów oraz wpływa korzystnie na skórę głowy. Występuje w pomarańczowych warzywach i owocach, takich jak marchewka, morele, brzoskwinie, pomidor oraz dynia.
  • Witamina E, której najwięcej znajdziemy w olejach roślinnych, kiełkach, pestkach dyni, słonecznika i orzechach przyspiesza wzrost włosów, a dzięki właściwościom antyoksydacyjnym chroni pasma przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
  • Witamina C nadaje włosom sprężystość i odgrywa kluczową rolę w produkcji białek keratynowych. Najwięcej witaminy C znajdziemy w świeżych owocach, cytrusach, czarnej porzeczce, jabłkach oraz kiszonej kapuście

Najlepszym dodatkiem do zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia jest prawidłowa pielęgnacja. W kosmetycznym „jadłospisie” dla włosów powinny się znaleźć preparaty pozbawione silikonów, konserwantów i siarczanów. Wybierajmy produkty naturalne i ekologiczne, które odżywią włosy od zewnątrz oraz wnikną w ich najgłębsze warstwy. Bogactwo witamin A, E i C odnajdziemy w kosmetykach, wykorzystywanych w Salonie Cesare. Naturalna pielęgnacja połączona z odpowiednią dietą, będzie dla włosów prawdziwą ucztą.