Włosy we mgle

Tradycyjną pielęgnację włosów możemy podzielić na dwa etapy. Po pierwsze oczyszczamy skórę głowy i włosy, po drugie odżywiamy pasma, nadając im miękkość i blask. Czasami jednak duet szampon i odżywka może nie wystarczyć naszym włosom. Z pomocą przyjdą wówczas specjalistyczne zabiegi wykonywane w Salonie Cesare.

Po pierwsze: właściwa diagnoza

Zanim zaczniemy dbać o włosy, musimy się skupić na odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy. Łupież czy sucha lub łuszcząca się skóra to najczęstsze problemy, z którymi borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co interesujące większość osób, gdy widzi, że z ich głowy sypie się coś białego, sięga po szampon przeciwłupieżowy, podczas gdy w 95% przypadków wcale nie jest to łupież.

Jeśli chcemy mieć pewność w jakim stanie są nasze włosy i skóra głowy, warto wykonać badanie trychologiczne. Trycholog, czyli “lekarz od włosów” przeprowadzi z nami dokładny wywiad, obejrzy głowę, a następnie zastosuje odpowiednie leczenie.

Po drugie: nowoczesna regeneracja

Nasze włosy są narażone na szereg czynników, które powodują ich niszczenie i osłabienie. Częsta koloryzacja, modelowanie, zmiany temperatury – to tylko niektóre z przyczyn takich stanów. Słabe włosy wypadają, tracą objętość i połysk. Co zrobić, aby tego uniknąć? Można oczywiście stosować preparaty pielęgnacyjne i suplementy diety. Są to jednak działania krótkotrwałe i powierzchowne.

Salon Cesare oferuje przeróżne zabiegi, których celem jest poprawa kondycji włosów. Do najbardziej nowoczesnych urządzeń, jakie stosujemy w pielęgnacji i regeneracji włosów, jest MicroMist. Urządzenie wykorzystuje fale ultradźwiękowe, aby rozbić cząsteczki wody na molekuły, które ułatwiają kosmetykom wnikanie w najgłębsze warstwy włosa. MicroMist wytwarza mgłę, a ta w odróżnieniu od pary wodnej, otula włosy, nie niszcząc ich. Na zakończenie zabiegu włosy i skóra głowy zostają schłodzone. To sprawia, że łuski włosa i pory skóry zamykają się, a produkt pozostaje w ich wnętrzu. Uzyskane efekty są zauważalne natychmiast po skończonym rytuale pielęgnacyjnym i utrzymują się jeszcze przez długi czas.