5 faktów na temat rozdwojonych końcówek

Rozdwojone końcówki i charakterystyczne, białe kuleczki są oznaką uszkodzenia struktury włosa. Panie, które posiadają długie lub półdługie włosy, zmagają się często z problemem rozdwojonych końców, pomimo intensywnej pielęgnacji. W dzisiejszym wpisie obalamy mity i dajemy Wam garść sprawdzonych wskazówek, jak dbać o zniszczone końcówki.

Fakt 1 Rozdwojone końcówki należy ściąć

Najlepszym sposobem, aby zachować zdrowy wygląd włosów, jest systematyczne podcinanie końcówek o około 1 – 1,5 cm. Między wizytami w salonie fryzjerskim należy zadbać o właściwą pielęgnację włosów i końcówek. Warto w tym celu wykorzystać szampony, zawierające naturalne ekstrakty, które ochronią włosy przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych oraz wysokiej temperatury.

Fakt 2 Skutecznego preparatu na rozdwojone końcówki nie znajdziesz w drogerii

Bez względu na to co słyszymy w reklamach telewizyjnych, nie istnieje skuteczny preparat, odbudowujący włosy na końcach. Drogeryjne preparaty na zniszczone końcówki zawierają dużą ilość silikonu, który skleja włosy i daje wrażenie, że są one odbudowane. W najgłębszych strukturach pasma pozostają jednak w dalszym ciągu zniszczone.

Fakt 3 Jeśli nie zetniesz rozdwojonych końcówek, włosy będą się coraz bardziej niszczyć

Pamiętajmy, że zniszczone na końcach włosy, będą się rozdwajać coraz bardziej, co może doprowadzić do osłabienia włosów na całej ich długości. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby nie zwlekać ze ścięciem postrzępionych końców. Najlepiej skracać włosy raz na dwa – trzy miesiące.

Fakt 4 Kosmetyki z alkoholem powodują rozdwajanie końcówek

Alkohol jest stosowany w kosmetykach jako konserwant i rozpuszczalnik substancji zapachowych. Niestety, alkohol nie tylko podrażnia delikatną skórę głowy, ale niezwykle przesusza włosy. Należy się wystrzegać przede wszystkim alkoholu denaturowego i etylowego, które wywołują alergię oraz powodują, że włosy stają się matowe i osłabione. Alkohol odchyla łuski włosa, co sprawia, że pasma tracą swoją siłę i połysk.

Fakt 5 Właściwa pielęgnacja pozwala pozbyć się rozdwojonych końcówek raz na zawsze

Jedynym sposobem, aby pozbyć się rozdwojonych końcówek, jest ich ścięcie. Jeśli nie chcemy, aby problem powrócił, należy właściwie pielęgnować włosy. Jak to zrobić? Najlepiej przyjść do Salonu Cesare. Podpowiemy, które preparaty będą odpowiednie dla indywidualnych potrzeb włosów i skóry głowy.