Ochrona włosów przed słońcem

Na naszym blogu pisaliśmy już o “niebezpiecznym związku” włosów i słońca. Dzisiaj postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, co zrobić, aby ochronić włosy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Jak słońce niszczy włosy?

Wyobraźmy sobie pojedynczy włos w bardzo dużym zbliżeniu. Zobaczymy wówczas cienką osłonkę, pod którą znajduje się warstwa ściśle do siebie przylegających, keratynowych włókien, nazywana korą włosa. Kiedy słońce ogrzewa włosy łuski otwierają się i promienie padają bezpośrednio na warstwę korową. Promienie UV uszkadzają tym samym białko, będące głównym budulcem włosów. Ale to jeszcze nie koniec zniszczeń wywołanych przez słońce. Ciepłe promienie utleniają melaninę – naturalny pigment, który nadaje włosom kolor. Cały proces przybiera na sile, gdy włosy zamoczone w morskiej wodzie przyciągają promienie słoneczne, w związku z czym pasma pochłaniają jeszcze więcej niebezpiecznych promieni UV. Słona i chlorowana woda oraz silne słońce powodują, że końcówki się rozdwajają, włosy stają się matowe, łamliwe i zniszczone.

Jak dbać o włosy latem?

Czy w takim razie latem powinniśmy się schować w domu i nie wychodzić aż do pierwszych listopadowych deszczy? Nic bardziej mylnego. Właściwa pielęgnacja to jedyne skuteczne rozwiązanie, jeśli chcemy po wakacjach cieszyć się zdrowymi włosami. Kosmetyki, które stosujemy przed słoneczną kąpielą muszą zawierać dużą ilość składników nawilżających, regenerujących oraz  filtry UV. Preparaty powinny pozostawać na włosach jak najdłużej, dlatego w czasie letnich urlopów najlepiej sprawdza się maski, spraye i mgiełki.

Kosmetyki z linii Essential Haircare

Aby zapewnić naszym Klientkom skuteczną ochronę przed słońcem, stosujemy kosmetyki SU z linii Essential Haircare. Są to preparaty zawierające ekstrakt z pomarańczy Myrtifolii Chinotto, uprawianej w ekologicznej farmie we Włoszech, dlatego mamy pewność, że wykorzystane składniki są naturalne i bezpieczne. Linia SU nie zawiera parabenów i siarczanów, jest natomiast bogata w witaminę C i dużą ilość przeciwutleniaczy,  które chronią włosy i skórę głowy przed uszkodzeniami spowodowanymi nadmiernym nasłonecznieniem.