Jak prawidłowo myć włosy?

Na pytanie, czy dobrze myjesz włosy, większość z nas z pewnością odpowiedziałby twierdząco. Przecież nie ma nic prostszego, niż namoczenie włosów, nałożenie na nie szamponu, a następnie spłukanie wodą. Okazuje się jednak, że w trakcie tej codziennej czynności, popełniamy wiele błędów, które maja wpływ na wygląd i kondycję naszych włosów. Na co należy zwrócić uwagę w trakcie mycia włosów?

Nie spiesz się!

Mycie włosów nie jest dyscypliną sportową, którą musimy wykonywać na czas. Po nałożeniu szamponu powinniśmy wykonać kilkuminutowy masaż głowy, który dobrze oczyści skórę oraz pobudzi mieszki włosowe. Nie powinniśmy wcierać szamponu w całą długość włosów. Wystarczy, że lekko wgnieciemy w pasma pianę, która wytworzą się w trakcie masażu.

Pomimo, że szampon jest „do włosów” w rzeczywistości jego zadaniem jest oczyszczenie skóry głowy, dlatego tak ważne jest, abyśmy stosowali preparat dostosowany do potrzeb naszej skóry głowy. W Salonie Cesare zanim rozpoczniemy mycie włosów, dobieramy właściwy szampon. Ten sam preparat można kupić w naszej „aptece”, aby móc stosować go na co dzień.

Odżywianie

Przyszedł czas na odżywkę. Powinniśmy ja nakładać na całej długości włosów, około 5 cm od skóry głowy. Odżywkę należy delikatnie wmasować we włosy i postawić na kilka minut, aby mogła odpowiednio nawilżyć i zregenerować pasma. Pamiętajmy, że silikonowe odżywki, które znajdziemy w drogeriach nie odbudowują naszych włosów, a jedynie pozostawiają na nich chemiczny filtr. Dobra odżywka powinna zawierać naturalne składniki, które wnikną w najgłębsze warstwy włosa. Kiedy spłuczemy dokładnie odżywkę, pamiętajmy, aby jedynie lekko odcisnąć włosy, ewentualnie zawinąć je w luźny turban. Mechaniczne pocieranie osłabi pasma i spowoduje, że stracą blask.