Czym jest termoregeneracja włosów?

Większość pań na pytanie, co najbardziej niszczy włosy, z pewnością odpowiedziałby, że wysoka temperatura. Suszarka, prostownica i lokówka to trio, o którym myślimy najczęściej, gdy zastanawiamy się nad przyczyną rozdwojonych końcówek oraz utraty blasku i sprężystości naszych włosów. Okazuje się jednak, że nie taka temperatura włosom straszna, jak nam się wydaje. Nowoczesne kosmetyki, stosowane z użyciem ciepła, pozwalają osiągnąć niespotkane dotąd rezultaty.

 

Co szkodzi włosom?

Większość drogeryjnych preparatów do pielęgnacji włosów zawiera w swoim składzie silikon. Efekt, jaki uzyskujemy po zastosowaniu szamponu lub odżywki z silikonem jest natychmiastowy i nie da się ukryć – spektakularny – włosy stają się gładkie i lśniące. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że działanie silikonu jest bardzo powierzchowne.  To chemiczny filtr, który otacza włos powoduje, że wygląda on dużo zdrowiej. W rzeczywistości wewnętrzna warstwa włosa pozostaje w dalszym ciągu zniszczona. Ale to jeszcze nie koniec szkodliwego działania silikonu. Ponieważ jest to substancja nierozpuszczalna w wodzie, po pewnym czasie na włosach tworzy się coraz grubsza warstwa silikonowa, która uniemożliwia przedostanie się do wnętrza włosa jakichkolwiek składników odżywczych. W konsekwencji pasma stają się ciężkie i trudne do ułożenia.

Odżywianie przez ogrzewanie

W przeciwieństwie do kosmetyków silikonowych, profesjonalne preparaty odbudowujące, wnikają w najgłębsze warstwy włosa i odbudowują go od wewnątrz. W ostatnim czasie, jednym z najpopularniejszych zabiegów termoregenarycyjnych, jest keratynowe prostowanie włosów. Zabieg polega na „wtłoczeniu” w głąb każdego pasma keratyny – naturalnego budulca naszych włosów. Jakie są największe zalety zabiegu z wykorzystaniem keratyny?

  • Kuracja keratynowa jest naturalna i bezpieczna, nie zawiera substancji chemicznych.
  • Odbudowa włosów od wewnątrz – pod wpływem ciepła keratyna wnika we włosy a nie tylko okleja ich powierzchnię, jak robią to silikony.
  • Włosy po zabiegu są miękkie, odżywione i elastyczne, dlatego łatwiej się układają, są zdrowe i odżywione, ale nie obciążone.