Detoks włosów cz. II

Pisaliśmy już na naszym blogu, kiedy warto wykonać detoks włosów. Dziś przyjrzymy się, jak wyglądają poszczególne etapy zabiegu. Zapraszamy!

Detoks włosów krok po kroku

Zabieg detoksykujący składa się z dwóch etapów. Pierwszy, to głębokie oczyszczenie skóry głowy za pomocą błota lub silnie złuszczającego koncentratu. Oba preparaty mają za zadanie absorbować pył, smog i inne zanieczyszczenia, które gromadzą się na naszych włosach każdego dnia. Dodatkowo, koncentrat złuszczający, zapobiega podrażnieniom, swędzeniu i pieczeniu skóry głowy oraz przygotowuje ją do dalszych zabiegów regenerujących i nawilżających. Sposób użycia błota i koncentratu jest bardzo podobny. Kosmetyki rozprowadza się równomiernie na całej skórze głowy oraz pozostawia na około 15 minut, po czym obficie spłukuje wodą. 

Szampon peelingujący

Drugim etapem zabiegu detoksykującego, jest umycie głowy szamponem z linii Detoxifying. Szampon oczyszczający nakłada się w ten sam sposób, co tradycyjny szampon, jednak dodatkowo należy wykonać 5-10 minutowy, delikatny masaż skóry głowy, który usunie z włosów codzienne zanieczyszczenia oraz sebum. Po zabiegu detoksykującym, warto nałożyć na włosy maskę silnie regenerującą, która wniknie głęboko we włosy i odbuduje je w najgłębszych warstwach. Wszystkie produkty oczyszczające, wykorzystywane w Salonie Cesare zawierają fitoceutyki z karczocha o działaniu przeciwutleniającym oraz olejki eteryczne z kardamonu, kolendry i mięty, mające właściwości stymulujące, odkażające i łagodzące. Zabieg detoksykujący powinien być wykonywany raz w tygodniu w przypadku grubych włosów i co dwa tygodnie, jeśli włosy są delikatne, a skóra głowy wyjątkowo wrażliwa. Szampon peelingujący można stosować jako element profesjonalnej pielęgnacji i odbudowy w Salonie Cesare lub stosować preparat samodzielnie w domu.