Trychologia – fryzjerstwo dwudziestego pierwszego wieku

Wydaje ci się, że u fryzjera możesz jedynie obciąć i ufarbować włosy? Nic bardziej mylnego. Oferta nowoczesnego hair spa, jakim jest Salon Cesare, daleko wykracza poza tradycyjne strzyżenie. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod leczenia skóry głowy, stosowaną w naszym salonie, jest trychologia.

Czym jest trychologia?

Trychologia to dziedzina nauki, która łączy w sobie elementy medycyny estetycznej i dermatologii, zajmująca się badaniem i leczeniem włosów oraz skóry głowy. Do najczęstszych schorzeń, jakie diagnozuje trychologia, należą:

  • nadmierne wypadanie włosów,
  • łysienie,
  • łojotokowe zapalenie skóry,
  • łupież,
  • przesuszona skóra głowy,
  • łuszczyca.

Wykorzystanie specjalistycznej wiedzy i nowoczesnych technologii, daje niespotykane możliwości lekarzowi od włosów i skóry głowy, jakim jest trycholog. Wrocław dzięki usługom oferowanym w Salonie Cesare dołączył do grona miast, w których można znaleźć ekspertów na najwyższym poziomie.

Pod włos

Badanie trychologiczne składa się z wywiadu z pacjentem oraz analizy stanu włosów i skóry głowy. Dzięki zastosowaniu mikroskopu o dwustukrotnym powiększeniu, trycholog ocenia stopień utraty owłosienia oraz stwierdza, czy struktura, grubość i gęstość włosów są prawidłowe. Diagnoza trychologiczna stanowi również źródło wiedzy na temat stanu skóry głowy. Obraz z mikrokamery pokazuje:

  • czy skóra na głowie jest tłusta, normalna lub przesuszona,
  • czy znajduje się na niej łupież,
  • w jakim tempie odrastają nowe włosy.

Na podstawie zebranych informacji trycholog podejmuje kroki mające na celu poprawę stanu włosów i skóry głowy.

Lecz włosy w Salonie Cesare

Prawidłowa diagnoza trychologiczna pozwala zastosować odpowiednie leczenie. Trycholodzy z Salonu Cesare wykorzystują produkty pochodzenia naturalnego – zioła, witaminy i minerały. Klienci mają do dyspozycji szereg zabiegów, które są wykonywane w salonie, następnie mogą kontynuować kurację leczniczą samodzielnie w domu. Leczenie trychologiczne składa się przede wszystkim z dokładnego oczyszczenia włosów i skóry głowy, masażu oraz zastosowania specjalistycznych produktów kosmetycznych. Jak przyznają eksperci z Salonu Cesare efekty są widoczne już po kilku zabiegach i utrzymują się przez długi czas po zakończeniu kuracji.