Apteka u fryzjera

Drogeryjne szampony i odżywki produkowane są zazwyczaj na bazie silnych detergentów (SLS, SLES), silikonów, zagęszczaczy oraz konserwantów. Co na to nasze włosy?

Silikonom mówimy nie

Silikony zawarte w szamponach mają za zadanie wygładzić włosy oraz zwiększyć ich podatność na modelowanie. Swój fryzjerski sukces silikony zawdzięczają przede wszystkim natychmiastowemu działaniu. Już jedna aplikacja preparatu zawierającego silikon wystarczy, aby suche i zniszczone włosy stały się lśniące, elastyczne i miękkie w dotyku. Dlaczego w takim razie coraz częściej mówi się, że silikon to największy nieprzyjaciel naszych włosów?

Powodów jest kilka. Przede wszystkim silikon jest odporny na wodę, co oznacza, że praktycznie nie da się go usunąć z włosów. Po zastosowaniu preparatów silikonowych skóra głowy przestaje swobodnie oddychać, co w krótkim czasie skutkuje nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy a w konsekwencji ich nadmiernym osłabieniem i wypadaniem włosów.

Naturalna alternatywa

Jedną z linii do pielęgnacji włosów, wykorzystywaną w Salonie Cesare jest NaturalTech. Połączenie Natury i Technologii zaowocowało powstaniem specjalistycznych produktów, opartych wyłącznie na składnikach pochodzenia naturalnego. Kosmetyki NaturalTech są pozbawione silikonów, konserwantów i substancji drażniących. W ich produkcji wykorzystano przede wszystkim fitoceutyki, czyli aktywne związki biologiczne, które wykazują działanie ochronne, antyoksydacyjne i przeciwzapalne, dlatego doskonale się sprawdzają w pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Jak działają fitoceutyki?

Kosmetyki NaturalTech zawierają fitoceutyki m.in. z kofeiny, karczocha, cytryny, winogron, mniszka lekarskiego, borówki amerykańskiej oraz echinacei. Każda z wymienionych roślin wspiera proces leczniczy, chroni włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, regeneruje włosy oraz skórę głowy, odbudowuje zniszczoną strukturę włosa, działa antybakteryjnie i łagodząco. Zabiegi z wykorzystaniem fitoceutyków dostępne w naszym salonie pozwalają leczyć takie dolegliwości, jak wypadanie włosów, przerzedzanie, łupież, przetłuszczająca się, sucha lub podrażniona skóra głowy. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, przed zastosowania produktów, wykonuje się masaż głowy, który pobudza krążenie krwi i przygotowuje skórę na przyjęcie dobroczynnych, naturalnych składników.